19 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs ekologiczny pod hasłem „Żyję zdrowo – kolorowo”. Koordynatorem konkursu była mgr Ewa Seifert. Był to wyjątkowy dzień dla naszego przedszkola z uwagi jubileuszu 10-lecia konkursu ekologicznego.

Głównym celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia jakim jest właściwe odżywianie. Dzieci uczą się dzięki takim konkursom jak prawidłowo się odżywiać, co w naszej diecie powinno się znajdować, a także jak ważna jest w naszym życiu aktywność sportowa.

Do udziału w konkursie były zaproszone dzieci sześcioletnie ze wszystkich przedszkoli swarzędzkich i z Kobylnicy. Zadaniem uczestników konkursu było: zaprezentowanie hasła promującego zdrowy tryb życia, rozwiązanie zagadek, przedstawienie ćwiczeń gimnastycznych do muzyki lub rymowanki, właściwe ułożenie piramidy żywieniowej, przygotowanie owocowych szaszłyków.

Uroczystość uświetniła zaprezentowana przez nasze przedszkolaki piosenka „Witaminki”. Po wręczeniu nagród i dyplomów dzieci z wszystkich przedszkoli także odśpiewały piosenkę „Witaminki”

Dzieci z przedszkola „Pod Kasztanami” wykonały razem z rodzicami plakaty o warzywach i owocach oraz zaprezentowały hasła promujące zdrowy styl życia. Korytarze zapełniły się przepięknymi plakatami. Zapraszamy wszystkich rodziców i najbliższych do zagłosowania na najpiękniejszy plakat. Na zwycięzcę czekają nagrody.