W dniach 16.12.2015 i 18.12.2015 w Przedszkolu było czuć magię Świąt Bożego Narodzenia. Najpierw jasełka połączyły dzieci i rodziców ze wszystkich grup w Gimnazjum w Zalasewie podczas przedstawienia i degustowania upieczonych przez przedszkolaków pierniczków.

Następnie wspólna wigilia podczas której grupa III wystawiła przedstawienie o narodzinach Jezusa spotęgowała świąteczny klimat . Oczywiście nie obyło się bez króli, pasterzy, aniołów i aktorskich gwiazd czyli Józefa w którego wcielił się Adam oraz Matki Bożej czyli Gabrysi.

Anielskie głosy śpiewanych  kolęd i pastorałek przywołały także tak wyczekiwanego przez dzieci Gwiazdora, który oczywiście swój worek miał wypełniony po brzegi.

Magię Świąt rozbudziły także włożone do skrzyni pomysłów życzenia napisane przez rodziców z dziećmi. Dziękujemy Zuzi T. i Magdzie z grupy III oraz Wojtkowi i Mateuszowi z grupy I.

Wigilia oczywiście nie mogła odbyć się bez udziału naszych gości:I zastępcy burmistrza pana Grzegorza Tatarki oraz przedstawicieli Rady rodziców naszego przedszkola.

Kilka dni wcześniej ze świątecznymi życzeniami i słodkimi prezentami odwiedziła nas pani Barbara Czachura – przewodnicząca rady miasta . Pani Barbara Czachura była wzruszona odśpiewanymi przez dzieci kolędami.

Wszystkim rodzicom i ich pociechom życzymy zdrowych, pogodnych Świąt.

mgr Karolina Sibińska