Szanowni Państwo,

w wyniku analizy przeprowadzonej w przedszkolach gminnych dotyczącej czasu, w jakim dzieci przebywają w placówce uzyskaliśmy dane z których wynika, że zdecydowana większość dzieci przebywa w przedszkolu od 7 do 10 godzin. Mając na uwadze te dane jak również obecną sytuację epidemiczną w kraju podjęto decyzję, że przedszkola gminne czynne będą 10 godzin dziennie. Ważnym aspektem jest również zapewnienie dzieciom stabilizacji i bezpieczeństwa od 1 września 2020 r., jednocześnie zgodnej z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Zgodnie z wytycznymi, jedna grupa dzieci powinna przebywać w wyznaczonej, stałej sali a do grupy powinni być przyporządkowani ci sami opiekunowie.

Taka organizacja czasu pracy pozwoli nam na przyjęcie dzieci od 1 września do swoich grup, a zajęcia będą odbywały się z nauczycielami, którzy są wychowawcami danej grupy.

W związku z powyższym informujemy Państwa, że  nasze przedszkole od 1 września 2020 r. będzie czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 16.30. 

 

Z poważaniem

Honorata Junikowska

Dyrektor Przedszkola nr 3

,,Pod Kasztanami“ w Swarzędzu