logo9 maja w całej Polsce odbywały się obchody III Ogólnopolskiego „Dnia Optymizmu”. W naszym przedszkolu święto to obchodziliśmy w atmosferze radości.

„Święto Optymizmu” powstało w ramach ogólnopolskiego programu „Optymistyczne Przedszkole” I. Dzierzgowskiej i M. Nawrot, który to program nasze przedszkole realizuje.

W tym dniu nasze dzieci ubrane w kolory tęczy, z transparentami uśmiechniętych buziek odśpiewały optymistyczny hymn. Wszyscy przekazywali sobie pięknego motyla na znak przyjaźni i szacunku. Następnie, aby było śmiesznie i wesoło przywitaliśmy się różnymi częściami ciała: noskami, palcami, brzuszkami….

Z uśmiechniętymi buźkami narysowanymi na dłoniach na znak, że szczęście zależy tylko od nas i jest w naszych rękach bawiliśmy się przy piosence „Happy” W . Pharella.

Po zakończonych uroczystościach grupa II wyruszyła ulicami Swarzędza obwieszczając wszystkim o obchodach „Dnia Optymizmu”. Dzieci wręczały napotkanym ludziom uśmiechnięte słoneczka z napisem „Optymizm to ważna rzecz”.

Był to optymistyczny dzień pełen wrażeń.

Zobacz wszystkie zdjęcia