W dniu 30 listopada w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki. Wszystkie dzieci z naszego przedszkola przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Znikła sala przedszkolna, a pojawiła się pięknie przystrojona komnata.

Na uroczystości pojawił się tajemniczy gość – wróżka Ania z kotem Albertem. Wróżka przy pomocy magicznych rekwizytów przepowiadała dzieciom przyszłość. Wśród andrzejkowych wróżb znalazły się : grosik na szczęście, cukierkowa wróżba, loteryjka przeszłości, sercowa wróżba. Wróżka Ania z kotem Albertem znikła po wypowiedzeniu zaklęcia „Pika bu nie ma mnie tu” w tym samym momencie na firance andrzejkowe cienie – róża, wielbłąd, pies, kontynenty, kot, smok oraz gwiazda – opowiedziały dzieciom historie andrzejkowych wróżb.

Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy i tańce. Po odczytaniu listu od św Andrzeja dzieci rozeszły się do swoich sal, gdzie zgodnie z tradycją lały wosk.

Było to wesołe spotkanie, które dostarczyło naszym przedszkolakom wielu przeżyć i emocji. Rozbudziło w dzieciach ciekawość i chęć poznania naszej ludowej tradycji.